Etiket: wordpress

WordPress’te Yazı Biçimlerini Kısa Yoldan Aynı Hale Getirme

Wordpress; GPL (Genel Kamu Lisansı) lisansına sahip, farklı kod yazılım türleri ( Php ya da mysql) ile yazılabilen, ücret talep edilmeden kullanıcıların yararlanabildiği bireysel bir yayın sitemi olarak adlandırılabilir.

WordPress Tema Kurulumunu Nasıl Yapabilirsiniz?

Wordpress kullanıcıları için ücretli ve ücretsiz pek çok değişik farklı tema seçeneği barındırır. Ancak bunu yaparken wordpress tema kurulumunu nasıl yapabilirsiniz? bilinmesi gerekir.

WordPress’i Türkçe Dil Paketi İle Kullanabilme

WordPress’i Türkçe Dil Paketi İle Kullanabilme için neler yapmanız gerekiyor? Nasıl Türkçe diline çevirebilirsiniz bu yazımızda öğrenebilirsiniz.

WordPress Optimizasyon Nasıl Yapılır?

WordPress İnternet üzerinde en çok kullanılan servislerden biri olarak adını duyurmuş oldukça popüler bir içerik yönetim sistemi olduğunu ilgileneler bilir.

WordPress’in Risk Yaratan Açığı Tespit Edildi

WordPress’in Risk Yaratan Açığı Tespit Edildi! WordPress İnternet üzerinde en çok kullanılan servislerden biri olarak adını duyurmuş oldukça popüler bir içerik yönetim sistemiydi.

WordPress Tabanı Kırık Linkler İçin Broken Link Checker

Broken link checker eklentisi site sahibini kırılmış linklerden ve yönlendirme mevcut olan linklerden bir koruma kalkanı olduğu söylenebilir.

WordPress Site Kurulumu Nasıl Yapılır?

İnternet kullanımının artış göstermesi ile birlikte web sitesi yapmak isteyenlerin sayısı da bir hayli artış gösteriyor. Bir web sitesi yapmanın en kolay yolu Wordpress site yapımı ile mümkündür.

WordPress Eklentileri ve Temaları

Wordpress; içerik yönetim sistemi anlamına gelen (CMS: Content Management System), PHP ve MySQL kullanılarak yazılmış, kökleri 2001 tarihine dayanan, makale yazma ve blog sistemi olan bir yayın sistemidir.

WordPress Kurulumu Videolu Anlatım

Herkese merhaba, bu gün sizlere wordpress kurulumunu video anlatım olarak hazırladım. Yararlı olması dileğiyle. Elle kurulum (Manuel) Eğer üstteki Türkçe paketi otomatik olarak kuramadıysanız veya İngilizce...

MOST POPULAR