Facebook Yorumları Messenger Sohbetlerine Benzeyecek

Teknoloji Davut ŞAHIN 15 Defa Okundu
sponsorlu reklam

Facebook’dan yeni özellik Facebook Yorumları Messenger Sohbetlerine Benzeyecek. Facebook kullanan kişilerin uygulamaya olan bağlılığını arttırmak amacıyla düzenli bir şekilde yenilikler sunmaktadır. Messenger uygulaması, grup sohbetleri için de kullanılan bir durumdur. Ve bu özelliğin değişmesi üzerine çalışılmaktadır. Bu yenilikler internetin ilk zamanlarında kullanılan IRC sohbet odalarından esinlenilerek tasarlanmıştır. Facebook, sohbet odalarının unutulduğunu ve üzerinde çalışılan yenilikler ile bunların geri geleceğinin müjdesini vermiştir. Ve bu sohbet odaları Facebook tarafından öncelikle Kanada ve Avustralya’da denemeye başlanacaktır. Messenger’a da gelecek yenilik ile kullanıcı istediği başlık ile konu açabilecek ve halka açık bir şekilde buradan sohbet gerçekleştirebilecektir. Video paylaşımı ve Messenger üzerinde yeni testler gerçekleştiriliyor. Facebook yorumlarına ise uzun süredir yenilik eklenmemiştir. Ancak Facebook yorumları ile ilgili değişiklikler üzerinde çalışılıyor. Yorumlar üzerinde yapılan testler neticesinde Messenger sohbet sayfasını andıracak gibi görünüyor. Facebook’tan yapılan açıklama doğrultusunda, sohbet balonlarının olacağı yeni arayüz ile sohbet ağırlıklı bir tasarım gelmesi amaçlanmaktadır. Sosyal paylaşım siteleri içinde çok fazla kullanıcı bulunan Facebook, sohbet ortamlarını biraz daha ilgi çekici hale getirmek adına görsel ve tasarım açısından yorum alanlarını da yenilemeye gitti, bununla ilgili testler yapılmaya başlandı. Facebook kullanıcıları, test edilen tasarımlara Messenger uygulaması üzerinden alışkın olduğundan Facebook üzerinden yeni tasarımları kullanmaya başladıklarında zorluk yaşamayacak gibi görünüyorlar. Yeni tasarım fazla gözü yormayacak nitelikte olacaktır. Fakat sohbet balonlarının ekrana düşmesi ile kullanıcılarda yorumlar bölümünde zaman geçirme isteğini uyandırmak da amaçlanmıştır. Bu tasarım ile kullanıcılar arasında gerçek yorumların da öne çıkacağı vurgulanmaktadır.

Facebook Yorumlar Yeniliği için Testler Yapılıyor

Kullanıcılardan bazıları yenilikler Facebook mobil uygulamalarında görmektedir. Fakat sosyal paylaşım sitesinde uygulanacak yenilikler genellikler bir grup üstünde test edilmektedir. Facebook’a yapılan yorumlar incelendiğinde yorumlar üzerinde test edilen yeniliklerin tüm kullanıcılar için açılacağı söylenmektedir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Davut ŞAHIN

Davut ŞAHIN {Davut ŞAHIN}

90’lı yılların başlarında İstanbul’da doğdum ve halen İstanbul’da yaşamaktayım. Lisans Eğitimi İstanbul Gelişim Üniversitesinde bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemde tek bir tane bile rahatsız edici reklam bulunmamaktadır. Reklam engelleme eklentisini pasif hale getirmen beni çok mutlu edecek. Ayrıca sitenin tek gelir kaynağı olan reklamların düzgün çalışması için bu gerekli. Bu güzel desteğin ve anlayışın için sana çok teşekkür ediyorum.