İnstagram Hesabının Yanındaki Mavi Tik İşareti Nedir?

Teknoloji Davut ŞAHIN 56 Defa Okundu
sponsorlu reklam

İnstagram tamamen fotoğraf paylaşım amaçlı kurulmuş bir uygulama olmasıyla beraber mobil odaklı bir ağ olarak kullanılır. Resim paylaşım sitesi olarak çok fazla kullanıcıya sahip bir uygulamadır bu nedenle de özellikleri konusunda bilgi sahibi olmak önemlidir. İnstagram Hesabının Yanındaki Mavi Tik İşareti Nedir? sorularına en net cevap “Onaylanmış Hesap” olduğu bilinir. Onaylanmış hesap o kişiye ait doğru ve resmi hesap olduğunun onaylanması anlamındadır. Onaylanmış Hesap için bu rozete sahip olmak kolay değil. Ayrıca para ile de satılan bir uygulama değildir. Tanınmış veya belli bir üne, kullanıcıya ulaşmış kişiler tarafından başvuru sonucunda onaylanıp alınabilir. Bu mavi tik için kullanıcının en az 5.000 takipçiye sahip olması önemlidir. Fakat bu kesin mavi tiki alacağı anlamına gelmez, sadece başvuruda bulunabilir. Başvurunun onaylanmasının hızlanması için yurt içinde ve yurt dışında bir üne sahip olması gerekir.

İnstagram Hesabında Mavi Tik İşareti Nasıl Alınır?

Bu başvuru için belirlenen herhangi bir kural yoktur. Başvuru için gereken en önemli özellik ise instagramı aktif olarak kullanmak ve hesap içindeki tüm bilgilerin size sahip olması, doğruluğudur. Takipçi sayısı da tabi ki çok önemlidir. En az 5.000 takipçisi olan bir hesap olmalıdır. Mavi tik almak aslında hesabı onaylatmak gibi bir şeydir. Aynı zamanda sahte birçok hesap doğmasına engel olacak bir uygulamadır. Bu nedenle aynı kullanıcı adı ile açılacak diğer instagram hesaplarını şikâyet etme hakkı doğar.

Tanınmış bir kişi, fenomen, marka, iş adamı, sanatçı veya sporcu olan kişiler belli takipçi sayısı doğrultusunda başvuruda bulunabilir. Bunun için instagram yöneticileri ile mail yoluyla iletişime geçilebilir. Onaylanan başvurular sonrasında instagram hesabında kişi adı yanında görünecek mavi tik şeklinde bir rozet yer alır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Davut ŞAHIN

Davut ŞAHIN {Davut ŞAHIN}

90’lı yılların başlarında İstanbul’da doğdum ve halen İstanbul’da yaşamaktayım. Lisans Eğitimi İstanbul Gelişim Üniversitesinde bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemde tek bir tane bile rahatsız edici reklam bulunmamaktadır. Reklam engelleme eklentisini pasif hale getirmen beni çok mutlu edecek. Ayrıca sitenin tek gelir kaynağı olan reklamların düzgün çalışması için bu gerekli. Bu güzel desteğin ve anlayışın için sana çok teşekkür ediyorum.