Programlama Öğrenebileceğiniz En İyi 6 Android Uygulaması

1
46 Defa Okundu

Programlama dilinin öğrenmeyi isteyip de bunun için öğrenim görmeye zamanı bulunmayan kullanıcıları göz önüne alarak hazırladığımız listeyle Programlama Öğrenebileceğiniz En İyi 6 Android Uygulaması sıralamasını sizlere sunuyoruz.

Bilgisayar ve mobil platformlarında artış gösteren ihtiyaçların doğrultusunda programlama öğrenilebilecek yazılımların geliştirilmesi de tüm hızıyla devam ediyor. Yazılım geliştiriciliğine de rağbetin artış göstermesiyle programlama dillerinin öğretici derslerine yer verilen bu uygulamalar da programlama dili öğrenmek isteyenlerin yardımına koşuyor.

Algoid

Programlama öğrenme amacında olan her yaştan kullanıcının yararlanabileceği Algoid uygulamasında, öğrenme işlemi eğlenceli ve basit bir hale getirilmiş. Programlamaya temelden başlayıp adım adım kullanıcıya öğretme amacındadır uygulama. Ücretsiz olarak indirilebilir.

Programming Hub

HTML, Java, CSS, C, C++, R, Linux, SQL gibi pek çok programlama diline yer veren uygulamada, programlamanın daha detaylı öğrenilebilmesi amacıyla örnek programlama ve uygulamalar da bulunuyor. Ücretsiz olan uygulama çevrimdışı kullanım imkanı da tanıyor.

Udacity

Java, JavaScript, HTML, Python ve CSS gibi programlama dilleri bulunan uygulamada, öğrenilenlerin test edilebilmesi amacıyla küçük testler de bulunuyor.

AIDE

Android cihazlara uygulama geliştirilmesine imkan tanıyan uygulamada kodlama derslerinin takibi sağlanarak kolay bir öğrenme sağlanabiliyor. Gerçek zamanlı hata denetlemesi, kod tamamlama ve yeniden yapılandırma gibi seçeneklerle kodlar yazılabiliyor. Geliştirilen uygulamaların test edilebildiği programda kullanıcının kendisini geliştirebileceği derslere de yer verilmiş.

C++ Programming

C++ program dilini öğrenmeyi isteyen kullanıcıların tercih ettikleri uygulamada, örneklerle birlikte dersler ve sorulara yer veriliyor.

Learn Java

Oldukça popüler bir programlama dili olan Java’yı öğrenmeyi isteyen kullanıcılara hitap eden uygulamada 64 tane derse yer verilmiş. Java programlamasının temelinden başlanarak diziler, döngüler, nesneler ve sınıflar, poliformizm, kapsülleme, kalıtım gibi konuları barındıran geniş içerikli bir rehber sunulmuş. Uygulama derslerin başarıyla tamamlanmasıyla birlikte yeni derslerin kilitleri de açılmış oluyor.

Yeni yazılarımız yayınlanır yayınlanmaz e-posta kutunuza gelmesini istiyorsanız ve e-posta abonelerimize göndereceğimiz fırsatlar için abone olabilirsiniz.

E-posta aboneliğiniz kaydedilmiştir. Bundan sonra davutsahin.net'in süpersonik yazılarını ilk siz e-posta kutunuzda göreceksiniz 😉

Bir şeyler yanlış gitti.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here